CK SLAN tour - logo

Město bylo založeno Římany po jejich dobytí Galie v roce 51 př.n.l jako osada Civitas Albiensium. Nejednalo se však o žádné významné antické město. V roce 1040 došlo ke stavbě Starého mostu, který se stal důležitým faktorem ovlivňujícím obchod. A protože zde objem obchodu vzrůstal, došlo také k výstavbě nových městských čtvrtí. Ve 12. a 13. století si zde Kataři zřídili vlastní formu křesťanství, která však byla církví i státem odsouzena a byla následně proti Katarům vyhlášena křížová výprava, díky niž bylo toto město mezi lety 1209 a 1229 zcela zničeno. Na konci 13. století dokončil v Albi biskup Bernard de Castanet budování biskupského Paláce de la Berbie, který spíše vypadá jako vojenská pevnost. K novému rozvoji města došlo v období Renesance, kdy zde bylo z rostliny "Isatis Tinctoria? vyráběno proslulé barvivo. Z tohoto období se zde zachovaly krásné a luxusní renesanční měšťanské domy vybudované obchodníky s barvivem. Město si dodnes zachovalo charakter historického města, jemuž jako hlavní stavební materiál dominuje režné cihelné zdivo, které je typické pro celou historickou provincii Languedoc.


Největší pamětihodností města je katedrála sv. Cecílie. Její stavba započala roku 1282 a byla dokončena roku 1482. Katedrála je mohutná a zvenčí působí dojmem nepřístupné vojenské pevnosti. Zdi katedrály jsou 6 metrů široké a není proto divu, že se jedná se o nejmohutnější stavbu z pálených cihel na světě. V letech 1515 - 1540 byla ke katedrále přistavěna 78 m vysoká věž zvaná Baldaquin. Interiér katedrály je bohatě vyzdoben freskami italských renesančních umělců, z nichž vyniká obzvláště freska Posledního soudu z 15. století.


Z dalších pamětihodností nám město nabízí Palais de la Berbie, který představuje jednu z nejstarších a nejlépe dochovaných hradních staveb ve Francii. Dále zde najdeme již zmíněný starý most, nazývaný Pont Vieux, který je používán ještě ticíc let po svém vzniku. Byl vybudován z kamene v roce 1035, měří 151m a jeho součástí je i padací most. Za návštěvu také jistě stojí Museum Henriho de Toulouse-Lautrec, které obsahuje nejrozsáhlejší sbírku prací tohoto francouzského malíře a rodáka z Albi. Vedle jeho prací najdeme v muzeu také množství děl Edgara Degase, Augusta Rodina a dalších významných umělců.

Albi

Poznávací zájezdy - Albi

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour