CK SLAN tour - logo

Jelikož se jedná o velké město, není divu, že se může město chlubit množstvím zajímavých historických objektů. Přímo v historickém jádru města, vysoko nad Mondegem, se tyčí katedrála, univerzita a muzeum. Na březích řeky působí Coimbra spíše jako obchodní město. Vhodným výchozím bodem pro prohlídku města je Largo da Portagem a nedaleko odtud, u Parque Dr Manuel Braga, vyplouvají výletní lodě.


Za vidění jistě stojí náměstí Praça do Comércio. V jednom rohu zde stojí kostel Săo Tiago. Jeho strohá fasáda napodobuje původní stavbu z 12. století, ale uvnitř je bohatě zdobený oltář z pozlaceného dřeva. Vstupní branou do starého města je přestavěný a zrenovovaný Arco de Almedina ze 12. století. Schody nahoru vedou kolem věže Torre de Anto, jejíž renesanční okna a medailony pocházejí z dílny sochaře Jeana de Rouen. Ve věži se dnes nachází galerie uměleckých řemesel.


Významnou památkou města je jistě klášterní komplex Santa Clara s katedrálou Sé Velha, která je pokládána za nejkrásnější románskou stavbu v Portugalsku. Byla postavena jako oslava vítězství nad Maury v roce 1064. Syn prvního krále národa Alfonse I., Sancho I., byl zde korunován. V kapitulní síni se nachází hrobka prvního křesťanského guvernéra města, Sisinanda, jenž zemřel v roce 1091. Další katedrálou ve městě je Sé Nova nedaleko univerzity, která byla založena jezuity v roce 1598.


Na milovníky historie zde čeká Národní Muzeum Machada de Castra, které se nachází v bývalém biskupském paláci ze 16. století a jsou zde vystaveny jedny z nejlepších plastik portugalského sochaře Joaquima Machada de Castra. Sbírka obsahuje vedle zařízení a rouch i obrazy z 12. až 20. století. Je zde například vzácný obraz ze 16. století Nanebevzetí Máří Magdaleny od Mistra ze Sardoalu. Velmi zajímavým prvkem je Criptoportico de Aeminium, labyrint podzemních římských chodeb.Coimbra
Coimbra

Poznávací zájezdy - Coimbra

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Portugalsko - letecky Portugalsko - letecky - 17.09.2019 - 24.09.2019
Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i...
Portugalsko
Portugalsko
25990 Kč
Portugalsko a Španělsko - letecky Portugalsko a Španělsko - letecky - 18.09.2019 - 30.09.2019
Madrid - Porto - Coimbra - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fatima - Sintra - Lisabon...
Portugalsko
Portugalsko
29990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 11.10.2019 - 15.10.2019
Zejména střední část Portugalska je protkáno řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 03.04.2020 - 06.04.2020
Zejména střední část Portugalska je protkáno řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour