CK SLAN tour - logo

Historie města sahá do 10. století, kdy tu stála osada, které později Přemysl Otakar II. udělil městská práva. Roku 1231 bylo město obehnáno hradbami, aby tak bylo zabezpečeno před Bavory. V 60. letech 13. století byly Domažlice povýšeny na královské město. V období pozdní gotiky byl vylepšen obranný systém města a byla postavena také například kruhová hláska na náměstí, jež je známou dominantou Domažlic. Počátkem 17. století se Domažlice i přilehlé obce připojily ke stavovskému povstání, na které po Bílé hoře navázalo povstání Chodů. Celkově znamenalo 17. století pro město úpadek. Situace se postupně zlepšovala až ve století 18. V 19. století zase přichází české národní obrození a národopisná oblast Chodska se tehdy stává velmi oblíbenou pro mnohé významné osobnosti.


V centru města se nachází historické jádro s měšťanskými domy ze 14. až 16. století, které jsou dnes součástí městské památkové rezervace. Dochovaly se také zbytky gotického opevnění, zámek, gotický farní kostel a klášter. Z původního Chodského hradu se zachovala jen věž. V letech 1726 - 1730 byl hrad barokně přestavěn. V roce 1995 hrad vyhořel, ale následky požáru se naštěstí podařilo relativně brzy odstranit. Dnes najdeme v objektu hradu Muzeum Chodska.


Zajímavý je také kostel Narození Panny Marie z 2. pol. 13. století, jež byl v letech 1751-1756 barokně přestavěn. Z původních městských bran se dochovala domažlická brána, jež se nachází na dolním konci náměstí Míru a pochází z 60. let 13. stol. Městská radnice je zajímavou novorenesanční budovou, která byla vystavěna v roce 1893.


Milovníkům tradic a folklóru je jistě známo, že se každý rok v srpnu v Domažlicích konají známé Chodské slavnosti. Jejich tradice byla zahájena bezprostředně po skončení 2. světové války - pouť na Vavřinec se opět konala 12. srpna 1945. Církevní význam této akce byl za komunismu potlačován, ale folklorní ráz původní poutě se zachoval. Oslavy se ale přesunuly od kostela sv. Vavřince do města. Po revoluci jsou slavnosti opět spojovány s Vavřineckou poutí, jsou ale zejména nejvýznamnější kulturní akcí na Domažlicku.

Domažlická věž
Domažlice
Domažlice
Domažlice
Domažlice

Poznávací zájezdy - Domažlice

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour