CK SLAN tour - logo

Co se týče historie jeskyní, do konce 19. století nebyly odborníkům ani veřejnosti známy. Vstupní otvor do jeskyně totiž není z údolí vůbec vidět. V roce 1879 objevil jeskyně přírodovědec Anton von Posselt Czorich ze Salzburgu a povedlo se mu dostat asi 200 metrů hluboko. O rok později publikoval zprávu o svém objevu v horolezeckém časopise, avšak jeho objev rychle upadl v zapomnění. V roce 1913 provedl výzkum jeskyní Alexander von Mörk. Se svou expedicí podnikl výpravu ve vlastnoručně vyrobených potápěčských oblecích k podzemnímu jezeru Sturmsee za přední zaledněnou částí jeskyně.


V roce 1920 byla v blízkosti postavena první jednoduchá chata Forscher Hütte a byly vybudovány jednoduché chodníky a stezky umožňující výstup až k jeskyním. V roce 1924 byly zpřístupněny pro pěší turistiku všechny ledové části jeskyní. Od roku 1953 bylo možné se k jeskyním dostat po dosti špatné silnici Eisriesenweltstrasse. Roku 1955 pak byla vybudována visutá lanovka s největším převýšením v Rakousku, která zkrátila čas výstupu k jeskyním z jednoho a půl hodiny na několik minut. V letech 1977 - 1978 byla lanovka celkově modernizována a vybavena většími kabinami pro 15 osob.


Vzhledem k silnému proudění vzduchu v jeskyních je zdejší teplota celoročně kolem 0 stupňů Celsia. Nejchladnější částí celého systému jeskyní je nejnižší část, kde se vytvořila asi kilometr dlouhá souvislá ledová vrstva. Nejchladněji je zde na jaře, kdy dochází na povrchu k tání sněhu a voda z něj vtéká do jeskyně, kde mrzne. Jeskyně nemá elektrické osvětlení, návštěvníci zde používají karbidové lampy. Elektrické vedení, reflektory a především světlem způsobený růst zelených řas by totiž narušovaly vzhled ledové výzdoby. Nejznámějšími útvary jeskyně jsou Posseltova věž, Hymirova jeskyně a Dóm Alexandera von Mörka.

jeskyně Eisriesenwelt
jeskyně Eisriesenwelt

Poznávací zájezdy - Eisriesenwelt - nejdelší ledová jeskyně na světě

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour