CK SLAN tour - logo

Co se týče historie hradu, je jeho vznik spojen s lety 1077 kdy vrcholil boj o nadřízenost mezi papežem a císařem. Vybudovat dva hrady se rozhodl arcibiskup Gebhard von Helfenstein, jež byl nakloněn na stranu papeže. Hrad tak vznikl jako obranný a měl také velký význam na obchodní stezce vedoucí údolím Salzachu. Dobudování však nebylo arcibiskupu Gebhardovi dopřáno, poněvadž po zahájení stavby musel ze Salcburska uprchnout na 9 let do exilu v Sasku. Poté se na nedostavěný hrad Werfen vrátil, avšak za krátký čas zemřel. Stavbu dokončil až arcibiskup Konrád I von Abenberg. Hrad byl jednou v historii dobyt a vypálen, a to v letech 1525 až 1526 za německé selské války.


Podobu, jakou má hrad téměř do dnešních dnů, získal až při přestavbě v druhé polovině 16. století. Tu měl na svědomí Johann Jakob von Khuen-Belasy a z hradu nechal vybudovat moderní pevnost italského typu. V roce 1898 získal tehdy chátrající a neobydlený hrad arcivévoda Evžen Rakouský a hrad tedy začal být znovu trvale obýván. V roce 1931 zde však vypukl požár, jež zničil velkou část hradu. Po prodeji svých sbírek umění a z vyplacené pojistky nechal arcivévoda hrad opravit. Roku 1938 však arcivévoda musel nakonec hrad prodat Salcburské župě. Za druhé světové války pak hrad sloužil i jako školicí centrum NSDAP. Od roku 1987 je areál hradu zpřístupněn veřejnosti.


Na hradě se nachází hodně zajímavých zákoutí a expozic. V rámci vstupného lze projít tři doprovodné expozice, z nichž jedna navazuje na zdejší tradici sokolnictví a ukazuje její vývoj. Klasická expozice provádí návštěvníky po celém hradě a jeho ochozech. Z okruhu prohlídky pak jistě zaujme vězení a mučírny, pětipatrová zbrojnice s ukázkami zbraní a výstup na vrchol zvonice, odkud se nabízejí překrásné výhledy na okolní údolí. Průvodkyně zde i zazvoní na 4 412 kilogramů těžký zvon odlitý roku 1586. Na druhém předhradí, neboli zemském sokolím dvoře, můžete vidět každodenní letové ukázky dravců.

hrad Hohenwerfen

Poznávací zájezdy - hrad Hohenwerfen

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour