CK SLAN tour - logo

Centrem celého města je Avenida dos Aliados, na které najdete na horní straně krásnou radnici. Nádherný výhled na celé město nám nabízí Torre dos Clérigos, která je jedním ze symbolů Porta. Při procházce kteroukoli částí starého města budete narážet na staré domy, z nichž mnohé jsou ozdobené nejrůznějšími kachličkami. Určitě se vyplatí podívat se na Rua das Flores, ve které jsou zachované mnohopatrové buržoazní domy nalepené na sebe.


Ve městě se nachází krásná katedrála, jejíž stavba začala v roce 1111 a po její výstavbě získalo dosavadní hlavní město hrabství Portucale na své důležitosti. Další dominantu města tvoří dvoupatrový most Ponte de Dom Luís I, který postavil Eiffelův žák. Donedávna jezdila po jeho horní části i běžná doprava, po rekonstrukci je tu ale místo jen pro metro a pro pěší. Na druhé straně mostu se již rozkládá město Vila Nova de Gaia, které je však dnes prakticky považováno za část Porta, a je známé díky mnoha skladům, ve kterých zraje světoznámé portské víno. Nad mostem je klášter Mosteiro da Serra do Pilar, který se nachází na seznamu UNESCO. Milovníky přírody jistě potěší možnost návštěvy místních zahrad u Palácia de Cristal a v Parque da Cidade (městském parku) v Matozinhos.


Kolem místní části řeky Douro jsou nádherné procházky, ať už jdete po kterékoliv straně. U řeky se nalézá i prastarý maják, který střeží ústí řeky Doura, avšak bude brzy nahrazen majákem novým, který se staví přímo vedle něj. Cestou směrem k ústí řeky minete most Arrábida, po kterém vede jedna ze dvou hlavních dopravních tepen mezi pravým a levým břehem řeky. Dále po pobřeží se nachází část Matozinhos, ve které je malá pevnost Castelo de Queijo a jedna z vyhledávaných městských pláží.
Pláže v okolí města jsou velmi krásné a lze se na ně dostat veřejnou dopravou.

Porto
Porto
Porto

Poznávací zájezdy - Porto - metropole severu

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Portugalsko a Španělsko - letecky Portugalsko a Španělsko - letecky - 16.09.2020 - 28.09.2020
Madrid - Porto - Coimbra - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fatima - Sintra - Lisabon...
Portugalsko
Portugalsko
29990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 18.09.2020 - 22.09.2020
Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 16.04.2021 - 20.04.2021
Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
Portugalsko - letecky Portugalsko - letecky - 21.05.2021 - 29.05.2021
Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i...
Portugalsko
Portugalsko
27990 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour