CK SLAN tour - logo

Řecko je pokladnicí antických památek. S trochou nadsázky lze říct, že o "nějakou" památku na dobu Antiky lze zakopnout prakticky v každé vesnici. Ovšem zajímavé jsou i památky na novodobější Řeckou historii - například kláštěry Meteora a různé přírodní zajímavosti. Mezi nejvyhledávanější turistické cíle v Řecku patří palác Akropolis (a celé Athény), Knossos a Heraklion na Krétě, ostrov Rhodos, Mykény a další.
Díky vzájemné blízkosti moře a ubytovacích zařízení a nejrůznějších památek je snadné spojit pobyt v Řecku s objevováním jeho historie a naopak - většina poznávacích zájezdů do Řecka nabízí ve svém programu i několik odpočinkových dní u prosluněných řeckých pláží.

Základní údaje

Oficiální název státu: Řecko
Rozloha: 131957 km2
Počet obyvatel: 10 543 000 (1998)
Hustota zalidnění: 80 obyv./km2
Státní zřízení (rok vzniku): republika (1830)
Správní členění: 12 provincií, 52 okresů
Hlavní město: Athínai 772 tis. obyvatel
Jiná města (tis, obyv.): Thessaloníki 384,Peíraias 183, Pátra 153
Nejvyšší hora: Olimpos 2917 m
Významné řeky (jezero): Evros 526 km, Axios 420 km; Prespanské j. 285 km2
Hlavní etnické skupiny: Řekové 96%, Makedonci 2%, Turci, Albánci
Úřední jazyk: řečtina
Náboženství: řečtí pravoslavní 98%

Delfy
Thermopyl
Epidauros
Mykonos
Santorini
Vlajka recko

Poznávací zájezdy - Řecko

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

Další informace -

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour