CK SLAN tour - logo

První zmínka o městu pochází z roku 1180. Koncem 13. století se do Retzu přestěhoval hrabě Berthold z Rabenswalde a založil zde dominikánský klášter a kolem roku 1300 pak i samotné město. Roku 1425 dobyli Retz husité, město bylo zničeno a mnozí jeho obyvatelé pobiti. Roku 1431 se loupeživý husitský vpád opakoval. V roce 1467 byla ve městě vybudována hradní špitální kaple, ve které dnes sídlí městské muzeum a Jihomoravská galerie. Další obléhání zažil Retz roku 1486, kdy jej dobyl Matyáš Korvín a město pak patřilo k jeho panství až do r. 1492. V tomto období dostalo město privilegium týkající se obchodu s vínem, které se stalo základem jeho budoucí prosperity. Privilegiu také město vděčí za své četné mnohaposchoďové sklepy.


I přesto, že se jedná o malé městečko, najdeme v něm hned několik zajímavých pamětihodností. Zdejší hlavní náměstí představuje jedno z nejhezčích a největších tržišť Rakouska. Při prohlídce kouzelného náměstí, Domu zkázy v benátském renesančním stylu a staveb ve stylu baroka se budete cítit jako na nějakém náměstí v jižní zemi. Hlavní náměstí je však možné projít i pod zemí. Pod ním se totiž nacházejí velké, vzájemně propojené, sklepy o délce 21 km a 30 m hluboko. V nich byly skladovány veškeré zásoby vína z celého regionu. Jedna část tohoto zařízení byla před krátkou dobou přebudována na "Sklep plný zážitků", který vás pomocí multimediálního programu a vystavených historických exponátů uvede do světa vína. Okolo městečka se pak nachází idylické vinohrady a krásný kraj vřesovišť. Stojí zde také větrný mlýn, původní symbol města, který pochází z 2. poloviny 18. století a je jediným funkčním větrným mlýnem v Rakousku.

Retz
Retz
Retz

Poznávací zájezdy - Retz - krásné vinařské městečko

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour