CK SLAN tour - logo

Mezi nejvýznamnější památky města patří Klášter svatého Petra, který nás vrací zpět do dob prvního biskupa Ruperta. Na místě prvního opatství, které vzniklo okolo roku 1000, byl roku 1147 vysvěcen dnešní klášterní kostel. Další památkou města je hohensalcburská pevnost, jejíž stavba byla zahájena v časech Boje o investituru roku 1077 a je do dnešních dnů velmi dobře zachována, neboť byla jen jednou, neúspěšně, obléhána. Za návštěvu také stojí Františkánský kostel (Franziskanerkirche), který byl vybudován v polovině 8. stol. a k hlavní kostelní lodi v románském slohu byl přistaven gotický ozvučný kúr a věnec barokních kaplí. Zajímavý je také Salcburský dóm (Salzburger Dom), na jehož místě původně vznikla roku 774 románská bazilika. Dóm byl naposledy nově postaven v roce 1611.


Salzburg také proslul tím, že je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho rodný dům můžeme vidět v Obilné uličce, jež hrála už dříve důležitou roli pro obchod. Nejznámější sakrální stavbou města je Salcburský chrám, jehož nádherná fasáda a mohutná kupole prozrazují typické znaky raného baroka. Historie jeho vzniku a vývoje je těsně spjata s narůstající mocí duchovních vládců Salcbuska. Mnohokrát byl však chrám zničen ohněm, pokaždé znovu obnoven a stal se vždy mohutnější, větší a honosnější. K poslednímu poškození chrámu došlo v roce 1944, kdy byla při jednom z náletů na Salcburk, který byl baštou nacismu, zničena kupole chrámu a část oltáře. Po několika letech stavebních prací byl chrám obnoven ve své bývalé kráse a v roce 1959 nově vysvěcen. Z vnitřního vybavení chrámu stojí za zmínku křtitelnice, v níž byl pokřtěn Wolfgang Amadeus Mozart, překrásné hlavní varhany a také skvostná chrámová vrata z bronzu, která jsou dílem sochařů Ewalda Mataré, Giacoma Manzú a Toniho Schneidera Manzella.


V Salzburgu se také nachází spoustu zámku jako např. Aigen, Arenberg nebo Mirabell. Pro milovníky přírody je jistě dobrou zprávu, že se ve městě nachází spoustu parků. Na milovníky kultury zde zase čeká nespočet divadel a muzeí. V neposlední řadě se zde také koná spoustu koncertů vážně hudby.

Salzburg
Salzburg
Salzburg

Poznávací zájezdy - Salzburg - město s krásným historickým centrem

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour