CK SLAN tour - logo

Sligo je největším městem nacházejícím se na severozápadě Irska, které je obklopené přírodními zajímavostmi a vesničkami. Tak jako je Dublin spojen se jménem Jamese Joyce, reprezentuje Sligo na poli literárním básník William Butler Yeats (1865-1939), kde tento básnický velikán prožil část svého dětství a později se sem stále vracel. V jeho tvorbě se niterně odrážela krajina okolo města i město samotné. Jeho étericky pojatou sochu od Rowana Gillespieho najdete na Stephen St. před budovou Ulster Bank. Na sever od Sliga naleznete také působivou stolovou horu Benbulben (v Drumcliffu), kde je právě na jejím úpatí pohřben.

V okolí města je řada pozoruhodností. Např. Carrowmore Megalithic Cemetery, pohřebiště z doby kamenné, čítající přes 60 kamenných kruhů nebo mohutný mohylový hrob Knocknarea Cairn, případně další mohylový hrob Deer Park Court Cairn, datovaný přibližně do období 3 000 př.n.l. Zcela výjimečnou lokalitou je ostrov Inishmurray, vzdálený od pevniny pouhých 6 km, ale bez jakéhokoli pravidelného lodního spojení. Ostrov je neobydlený, k vidění jsou tu ruiny kláštera ze 6. stol., oltáře pod širým nebem, včelíny připomínající kamenná iglů a jiné zajímavosti.
Sligo

Poznávací zájezdy - Sligo - místo oplývající lasturami

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

Další informace -

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour