CK SLAN tour - logo

Velkou zdejší atrakcí je 150 metrů vysoký vodopád Stuibenfall. Kdo chce, může se odtud dostat také do malé vesničky Niederthai, která leží v nadmořské výšce 1 500 m. n. m. Nejznámější obyvatel tohoto klenotu je zelený drak Tabaluga, jehož "otcem" je Peter Maffay. V Umhausenu se nachází outdoorové muzeum "Ötzi-dorf".


Ötzi je mumie pravěkého muže, která pravidelně láká do oblasti mnoho návštěvníků. Pozůstatek Ötziho našli roku 1991 němečtí manželé Simonovi, když si sejitím ze značené stezky krátili cestu zpět do údolí. V místním outdoorovém muzeu můžeme vidět vše tak, jak asi 3000 let před Kristem být mohlo. Pravěké chlívky zde najdete i s domácími "pravěkými" zvířaty, nechybí tu pece na chleba či keramika, dílna na výrobu zbraní a jiných "domácích" potřeb ani vlastní příbytek včetně vybavení. Vědci se domnívají, že se Ötzi nedlouho před svou smrtí vydal do hor, přičemž jedním z důvodů mohl být útěk z vesnice nebo vyhnanství. Z ran a pohmožděnin na těle se usuzuje na souboj, který mohl Ötziho vybídnout k útěku. Poté, co své nepřátele setřásl, byl zřejmě zasažen šípem a kvůli velké ztrátě krve zemřel. Dosáhl 46 let, tehdy velmi vysokého věku.

Umhausen
Umhausen

Poznávací zájezdy - Umhausen - místo s vesničkou Ötzi-Dorf

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour