CK SLAN tour - logo

První zmínka o Berlínu pochází z roku 1244. O sedm let později se již stal vládním městem braniborských markrabí a kurfiřtů. V roce 1701 se stal Berlín hlavním městem Pruského království a 1871 hlavním městem nově založené Německé říše. Po druhé světové válce, kdy bylo město z velké části zničeno, byl Berlín rozdělen do čtyř sektorů a počátkem studené války se dostal do střetu konfliktů mezi vítěznými mocnostmi. Politické rozdělení města vyvrcholilo stavbou berlínské zdi 13. srpna 1961. Ta vydržela 28 let a po jejím pádu v roce 1989 se začala psát nová kapitola města. Začalo se bouřlivě stavět a budovat. Cílem radních bylo a stále je navrátit Berlínu jeho slávu z doby mezi světovými válkami. Má se stát opět bránou mezi západem a východem Evropy, přitažlivým místem pro podnikání, přehlídkou moderní architektury a v neposlední řadě také příjemným místem k žití. Město postupuje k cíli menšími, ale jistými kroky.

Zajímavá místa:


Ideální je začít s procházkou města v srdci Berlína, na náměstí Wittenberg. Každou sobotu se tu konají velké trhy. Určitě tu navštivte také druhý největší obchodní dům na světě Kaufhaus des Westens, který nabízí 60 tisíc metrů čtverečních prodejní plochy. Nenechte si ujít návštěvu zříceniny kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. Za návštěvu také stojí jedna z nejslavnějších berlínských ulic Kurfüstendamm, zvaná Ku-Damm, která stále , jakožo slavný bulvár, přitahuje turisty z celého světa. Pokud si na chvíli chcete odpočinout od ruchu velkoměsta, zahněte do Tiergartenu - 220 hektarů velkého parku. Lidé se sem chodí opalovat, hrát si s dětmi, setkávat se s přáteli a grilovat typický berlínský bratwurst. Parkem protékají řeka Spréva a také dřívější městské obranné kanály, které přímo v parku vytvářejí několik jezer. Uprostřed Tiergartenu se tyčí Siegessäule, vítězný sloup postavený v roce 1873 na paměť pruského vítězství nad Dánskem, Rakouskem a Francií. Na vrcholu je známá "Goldelse". Mezi jejími pozlacenými křídly seděli a shlíželi na město andělé ve filmu Wima Wenderse "Nebe nad Berlínem". Když vyjdete z Tiergartenu na jih, narazíte na budovu slavné Berlínské filharmonie. Je to jedna z architektonicky nejlepších staveb v Berlíně. Trochu se podobá cirkusovému stanu. Protože Berlínskou filharmonii dlouho dirigoval Herbert von Karajan, přezdívá se jí "Zirkus Karajani". Stavba pochází z roku 1963. Celý komplex dotváří ještě budova Kammermusiksaalu a Muzea hudebních nástrojů.

Postupimské náměstí
Bylo už na začátku 20. století nejrušnějším náměstím v Evropě. Bylo tu nádraží, podzemka i rychlodráha, jezdilo tu 26 tramvajových a pět autobusových linek. Stály tu hotely, kanceláře, obchody, španělské, maďarské, vídeňské, turecké kavárny a restaurace, zábavu nabízely kabarety i taneční lokály. V době rozděleného města se stalo pustinou. Po pádu zdi bylo rozhodnuto, že Postupimské náměstí se má opět stát jedním z center města. Vedle ohromného podzemního nádraží, stanic podzemní dráhy i S-Bahnu jsou dnes na povrchu supermoderní budovy světoznámých architektů Renza Piana, Hanse Kolhoffa nebo Helmuta Jahna.

Skleněná rozhledna
Nachází se v Reichstagu, sídle německého parlamentu. Stavba ztělesňuje historii německého státu. Postavena byla na konci 19. století, kdy byl německý císař donucen k jisté demokratizaci politického života. Budova parlamentu byla ne náhodou postavena zády ke Královskému paláci a císař Wilhelm II. ji označil za "císařskou opičárnu". V roce 1945 budovu dobyla Rudá armáda a nápisy rudoarmejců jsou dosud vidět na zdech obnoveného parlamentu. Symbolem Reichstagu je dnes skleněná kupole, která má být znamením otevřenosti, demokracie a ekologie. Jejím tvůrcem je sir Norman Foster. Kupole je volně přístupná. Shora je nádherný výhled na celé město. Uvidíte odtud například hotel Adlon, nejluxusnější hotel v Berlíně, nebo bankovní budovu amerického architekta Franka O. Gehryho, která z výšky připomíná plovoucí velrybu. Přehlédnout nemůžete ani Brandenburskou bránu. Jejím tvůrcem je Carl Gotthard Langhans a jedná se o dílo berlínského klasicismu z roku 1791. V době studené války se brána stala vojenským objektem, bedlivě střeženým armádou NDR.

Ulice Unter den Linden
Jedna z nejznámějších ulic města začíná hned za Brandenburskou bránou. Unter den Linden zažila procházky šlechty, nádherné kočáry, slavné kavárny, ale také boje, barikády a Hitlerovy parádemarše. Navštivte tu Neue Wache, kterou v roce 1818 navrhl nejslavnější berlínský architekt Schinkel. Původně to byla strážnice pro vojáky z nedalekého královského zámku. Dnes je to památník obětem války a vlády teroru. Přejdete přes most, u kterého staví turistické vyhlídkové lodě, a ocitnete se na ostrově muzeí, kde také stojí Berliner Dom - Berlínská katedrála. Přímo naproti ní je budova Paláce republiky a za ním berlínská Červená radnice s téměř 100 metrů vysokou věží. Když to vezmete přes park, dostanete se ke známé berlínské televizní věži, odkud je za pěkného počasí výhled až k Baltu.

Berlínská zeď.
Berlín chce být opět sjednoceným městem, takže pozůstatky berlínské zdi naleznete jen na několika místech. Kousek od Postupimského náměstí na Stresemannstrasse je zbytek i s vyhlídkovou terasou, ze které mohli Západoberlíňané nahlížet na druhou stranu. Za rohem v ulici Niederkirchner-strasse je zachován větší kus. Eastside-Galerie vytvořená umělci, kteří svá díla namalovali rovnou na symbol studené války, se táhne od nádraží Ostbahnhof až k mostu Oberbaum-brücke. Část zdi spolu s památníkem obětem, které zahynuly při pokusu o její překonání, najdete na Bernauerstrasse.
Berlín
Berlín
Berlín

Poznávací zájezdy - Berlín - hlavní město Německa

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Berlín s průvodcem vlakem Berlín s průvodcem vlakem - 24.08.2024 - 25.08.2024
Berlín, metropole plná kontrastů, ale zároveň město kultury a zábavy. Především milovníci umění si zde přijdou na své.
Německo
Německo
6990 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour