CK SLAN tour - logo

Ve městě se nachází spoustu historických památek. Mezi neznámější památky Dillí se však řadí následující objekty:


Qutab Minar
Jde o nejvyšší kamenný minaret na světě, na výšku měří úctyhodných 73 metrů, jeho průměr činí v základech 15 metrů a na vrcholku 2,5 metru. Jeho stavba započala roku 1193, tedy po porážce posledního hindu krále v Dillí muslimy. Stavba trvala přes 150 let a byla dokončena v roce 1368. První tři poschodí minaretu jsou vystavěny z červeného pískovce, čtvrté a páté patro je zase postaveno z mramoru a pískovce. Při patě minaretu najdeme nejstarší mešitu, která byla v Indii postavena a nese název Moc islámu (Quwwat-ul-Islam).


Železný sloup
Stojí na nádvoří vedle mešity "Moc islámu" a je sedm metrů vysoký. Stál zde již dlouho před započetím stavby mešity. Šestiřádkový nápis v sanskrtu říká, že sloup byl vztyčen na paměť krále Chandragupta Vikramaditya, který vládl v letech 375 až 413 našeho letopočtu. Sloup je opředen záhadou, protože se dodnes pořádně neví, jak byl sloup vyroben. Je totiž vyroben z čistého železa a po téměř 2 000 let vůbec nerezaví. Legenda praví, že pokud se postavíte ke sloupu zády a spojíte kolem něho své ruce, splní se vám, co si přejete.


Dům uctívání Boha Baháí
Je známý též pod názvem Lotosový květ, neboť překrásný bílý chrám je skutečně obří zvětšeninou květu. Byl postaven před několika lety a je zatím poslední ze sedmi budov nacházejících se v různých částech světa, ze kterých má každá svou zvláštní podobu a každá zve národy všech vyznání a ras k uctívání Stvořitele vesmíru. Je obklopen devíti vodními nádržemi, které jsou jeho přirozeným chladicím systémem. Devítka je nejvyšší číslice a v Indii symbolizuje úplnost, jednotu a soulad.


Červená pevnost
Monumentální stavba, která byla stavěny mezi lety 1638 - 1648. Délka pevnosti je dva kilometry a výška obvodového zdiva ze strany řeky je 18 metrů, od města dokonce 33 metrů. Název dostala proto, že je celá konstrukce tvořena červeným pískovcem.


Humajúnova hrobka
Zde je pochován druhý mughalský císař Humájún. Nechala ji postavit v 16. století manželka zesnulého císaře Hadži Begum narozená v Persii. Obrovská hrobka je vystavěna v komplexu rozsáhlých zahrad se stranami dlouhými 357 a 350 m. Stavba stojí na dvou podstavcích, z nichž horní je vysoký 7 m. Centrální síň hrobky zastřešuje dvojitá kopule. Vyšší kopule je zhotovena z mramoru zdobená 6m vysokou měděnou věžičkou. Stavba se nachází na seznamu UNESCO.

Dillí
Dillí
Dillí
Taj Mahal
Staré Dillí

Poznávací zájezdy - Dillí - hlavní město Indie

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Indie - Zlatý trojúhelník Indie - Zlatý trojúhelník - 27.10.2022 - 02.11.2022
Tento zájezd vám nabízí nejzajímavější památky Indie, včetně návštěvy skvostného Taj Mahalu.
Indie
Indie
34990 Kč
Indie a Maledivy Indie a Maledivy - 27.10.2022 - 06.11.2022
Tento zájezd kombinuje poznání nejzajímavějších památek Indie, včetně návštěvy...
Indie
Indie
64990 Kč
Indie - Zlatý trojúhelník Indie - Zlatý trojúhelník - 11.04.2023 - 17.04.2023
Tento zájezd vám nabízí nejzajímavější památky Indie, včetně návštěvy skvostného Taj Mahalu.
Indie
Indie
36990 Kč
Indie - Zlatý trojúhelník Indie - Zlatý trojúhelník - 25.10.2023 - 31.10.2023
Tento zájezd vám nabízí nejzajímavější památky Indie, včetně návštěvy skvostného Taj Mahalu.
Indie
Indie
36990 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour