CK SLAN tour - logo

Až do 17. století nemělo Švédsko prakticky žádný přístup k moři. V roce 1603 se však švédský král Karel IX. v místech proti pevnosti Alvesborg pustil do výstavby nového města, které dostalo jméno Göteborg. O osm let později bylo město zničeno Dány, kteří se města zmocnili. Dánové požadovali za vrácení města k původnímu stavu milion říšských tolarů. Gustav II. Adolf tuto částku zaplatil a v roce 1619 byla uzavřena halmstadská smlouva. V následujícím 18. století pak díky zámořským aktivitám Göteborg bohatne a významně se vzmáhá.


Procházku městem je ideální začít na Drottningtorget (královnino náměstí), které sahá až k Hamnkanalenu (Přístavnímu kanálu), kde do něj ústí Vallgraven (hradní příkop). Příkop obepínající celé staré město patřil ještě v 17. století k městským obranným zařízením. U přístavního kanálu stojí kostel Christine kyrka. Ten byl v 17. století původně postaven pro holandskou menšinu, ale v posledním století už spíše slouží zdejší německé obci. Ulice Kungsportsavenyn, taktéž zvaná Avenyn, je ozdobou Göteborgu od 60. let 19. století. Tato ulice se považuje za obdobu pařížské ulice Champs-Elysées. V létě se zde konají divadelní představení. Ve městě je rybí tržnice, zvaná Feskekorken (rybí chrám), kde se prodávají ryby, humry a langusty.


Milovníky kultury bude jistě zajímat, že na přístavní čtvrti na severním konci nábřeží byla v roce 1994 otevřena hypermoderní operní scéna Operan. Budova goteborgské opery našla inspiraci v podobné stavbě v australském Sydney. Kdo si chce užít trochu zábavy a legrace, může navštívit místní zábavní park Liseberg, který je jeden z největších v Evropě a nachází se poblíž náměstí Götaplatsen.

Göteborg
Göteborg

Poznávací zájezdy - Göteborg

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour