CK SLAN tour - logo

Oslo bylo založeno v roce 1048 králem Haraldem III. Hardradou. Za panování Håkona V. (1299 - 1319) se pak stalo hlavním městem Norska a byl vybudován hrad Akershus. Za dánské nadvlády město tento status ztratilo. V roce 1627 město lehlo popelem a bylo znovu vystavěno na druhé straně zálivu. V roce 1811 zde byla založena Univerzita a roku 1814 se Oslo stalo opět hlavním městem. V roce 1952 se zde konala významná sportovní událost, protože se zde uskutečnily Zimní olympijské hry.


Historických památek nám Oslo nabízí hned několik. Mezi nejvýznamnější patří Královský palác. Ten byl postaven v 1. polovině 18. století jako norská rezidence švédsko-norského krále Karla XIV. a patří k němu rozlehlé zahrady. V současnosti plní funkci oficiální rezidence norské královské rodiny. Když budete mít štěstí, tak při jeho návštěvě budete mít také možnost shlédnout výměnu stráží. Neméně zajímavou pamětihodností je hrad a pevnost Arkershus, která v minulosti sloužila jako královské sídlo a nyní se zde nachází Muzeum norské armády či Vězeňské muzeum a model Osla z roku 1840.


Na milovníky kultury zde čeká nespočet muzeí. Jde například o muzeum lyží, výtvarného umění, nebo Nobel Peace Centrum. To je jedním z nejmodernějších muzeí v Norsku a jak již název napovídá, najdeme v něm informace o nositelích Nobelovy ceny míru, ale také o životě Alfreda Nobela. V Oslu můžeme také navštívit Národní divadlo nebo Národní Galerii. Zajímavá je také návštěva rozlehlého parku zvaného Frognerparken. Zde stojí přibližně 200 soch od známého norského sochaře Gustava Vigelanda, vytesaných v první části 20. století. Park je zdarma otevřen veřejnosti po celý rok. Nejviditelnější a nejvyšší sochou je zde Monolit, asi 16 metrů vysoký sloup vytesaný z jednoho kamene, jenž zobrazuje postavy lidí snažících se vyšplhat nahoru.

Oslo
Oslo

Poznávací zájezdy - Oslo - hlavní město Norska

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour