CK SLAN tour - logo

Návštěvníkům se zde naskýtá mnoho zvláštních přírodních úkazů. Mezi ně patří polární den, který trvá několik týdnů. Zimní měsíce jsou zde naopak obdobím polární noci, jejímž následkem je značný nedostatek denního světla. Právě kvůli tomuto přírodnímu jevu byl u seveřanů konstatován větší sklon k depresivním onemocněním a vysoká sebevražednost. Důsledkem nedostatečného slunečního svitu je také malá produkce vitamínu D v lidském těle, kterou seveřané řeší používáním speciálních žárovek se specifickým solárním spektrem. Pokud se vypravíte do Skandinávie v zimě, tmu a mrazivý chlad vám však více než dostatečně vynahradí polární záře.


Polární záře je skutečným nezapomenutelným zážitkem. Je způsobena souhrou působení slunečního větru, proudem nabitých částic a magnetickým polem Země. Nejčastější barva polární záře je zelená, žlutá nebo růžová ve světlých odstínech, někdy i jasnější žlutá nebo rudá. Na diváky působí jako chomáče, mraky nebo vibrující pruhy barevného větru. Polární záři lze vidět právě v období polární noci, tedy hlavně v zimních měsících, někdy však již od brzkého podzimu.

Poznávací zájezdy - Polární kruh - místo úžasných přírodních jevů

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour