CK SLAN tour - logo

Jeskyně byla zpřístupněna roku 1819 při příležitosti návštěvy císaře Františka Ferdinanda. O šest let později byly jeskyně světleny, tenkrát ještě olejovými lampami. Roku 1884 sem bylo zavedeno elektrické osvětlení, mimochodem prý dříve než v hlavním městě dnešního Slovinska Ljubljani.

Po vstupu do komplexu nastoupíte do malého vláčku, který asi 10 minut ujíždí jeskyní dovnitř celého komplexu. Vláček byl uveden do provozu již roku 1872, tehdy ještě poháněn lidskou silou. Roku 1914 byl nahrazen plynovým vlakem a roku 1959 byl instalován elektrický vlak, který je v provozu dodnes.
Vláček zastavuje na mininádraží, kde začíná skutečná prohlídka. Prochází se přes několik velkých a nádherných různě pojmenovaných síní jejichž části jsou různě nasvíceny.


Ve velké nádrži si můžete prohlédnout jednoho z nejtajemnějších tvorů na světě. Tento poněkud bizarní záhadný živočich se nazývá Proteus Anguinus (macarát jeskynní). Je to největší obratlovec žijící v podzemí, měří asi 25 centimetrů, je slepý a jeho kůže nemá žádný pigment. Prohlídka končí v tzv. Koncertním sále, kde se jak jeho název napovídá pořádávají koncerty a jiné společenské akce. Zpět se dostanete opět vláčkem uhánějícím mezi nasvícenými stalagmity.


Jeskynní komplex se začal vytvářen již před dvěma miliony let. Jejím tvůrcem se stala řeka Pivka, která společně s dešťovou vodou prosakující vrstvami hornin stvořila tuto nádhernou podívanou.

Poznávací zájezdy - Postojna jama - královna slovinského krasu

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Za krásami Slovinska Za krásami Slovinska - 13.06.2024 - 17.06.2024
Na tomto zájezdu vám představíme výběr z největších krás Slovinska. Vysoké hory,...
Slovinsko
Slovinsko
7490 Kč
Za krásami Slovinska Za krásami Slovinska - 13.09.2024 - 17.09.2024
Na tomto zájezdu vám představíme výběr z největších krás Slovinska. Vysoké hory,...
Slovinsko
Slovinsko
7490 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour