CK SLAN tour - logo

Historie města sahá až do konce prvního tisíciletí, kdy bylo založeno vikingským králem. Zajímavostí je, že po dobu více než dvou století nosilo statut hlavního města spojeného království norského. Poté tento titul připadl Oslu. V této době zde také bylo založeno první norské katolické arcibiskupství, jehož funkce zanikla až s reformací v roce 1537. Až do doby reformace byl tedy Trondheim významnou destinací poutníků, kteří sem přicházeli z celé Evropy. Častý problém v historii města však představovaly časté požáry, které několikrát zničily značnou část města. Například v roce 1681 bylo poničeno až 90% města. I přesto však Trondheim tradičně zastával funkci korunovačního města krále a tato tradice byla udržena i při korunovaci nynějšího krále Haralda V. v roce 1991.


Nejdůležitější pamětihodností je pro Trondheim určitě Nidaroský dóm. Jedná se o nejmohutnější středověké architektonické dílo v celém Norsku. Se svými 102 metry délky a 50 metry šíře je to největší gotický chrám nejen v Norsku, ale i v celé Skandinávii. Stavba katedrály započala v 11. století a byla dokončena ve 14. století. Neméně důležitou historickou památkou je pak Arcibiskupský palác, který představuje nejstarší severskou světskou stavbu. Po reformaci se však paláce užívalo jako šlechtického sídla a vojenské základny. Avšak v dobrém stavu se dochoval rytířský sál z roku 1180. Budovy dnes slouží částečně jako muzeum.


Za vidění také stojí rozsáhlé tržiště Torget, jehož dominantou je 20 metrů vysoký sloup a na něm socha zakladatele města Olafa Tryggvassona. Sloup slouží zároveň jako obří ručička slunečních hodin. Pozornost si také zaslouží Stiftsgården. Tento rokokový 13 metrů vysoký a 58 metrů dlouhý palác byl postaven kolem roku 1770. Je to jeden z největších dřevěných paláců ve Skandinávii a v současné době slouží jako sídlo norské královské rodině. Návštěvu zaslouží i krásné staré domy, jež sloužily jako skladiště. Jsou to domy stojící na pilotách, restaurované značnými finančními náklady, které se staly chráněnými památkami.

Trondheim
Trondheim

Poznávací zájezdy - Trondheim

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour