CK SLAN tour - logo

Další informace

Polsko
Polsko

Polsko je velký stát v centru Evropy, ležící mezi Vislou a Odrou, u Baltského moře. Pro turisty je atraktivní zemí kvůli bohatstvím přírody, historickým památkám, tradici, zajímavé současnosti a pohostinnosti.

Slovensko
Slovensko

Slovensko (Slovenská republika) je východním sousedem České Republiky a do roku 1993 spolu tvořily společný stát. Čechy na slovensko lákají především krásné hory a skvělé termální lázně, v neposlední řadě pak i přijatelné ceny a absence jazykových bariér.

Krakov - hlavní město polské kultury
Krakov - hlavní město polské kultury

Krakov je metropole Malopolského vojvodství v jižním Polsku, v historické zemi Malopolsku. V součstnosti zde žije okolo 750 000 obyvatel. Krakov je bezesporu nejkrásnějším a také nejzajímavějším městem Polska. Po zásluze je tedy nejčastěji navštěvovanou turistickou atrakcí země.

Národní park Malá Fatra
Národní park Malá Fatra

Národní park Malá Fatra se nachází na severu Slovenska a svojí rozlohou 22 630 ha zasahuje do okresů Žilina, Martin, Prievidza a Dolný Kubín.

Olomouc
Olomouc

Olomouc je statutární město na střední Moravě a centrum Olomouckého kraje. Rozkládá se v Hornomoravském úvalu na řece Moravě při soutoku s Bystřicí a je obklopené úrodnou krajinou Hané. Ve městě v současnosti žije okolo 100 000 obyvatel.

Vrátná dolina
Vrátná dolina

Vrátnou dolinu najdeme v Kriváňské Malé Fatře a je právem považována za nejvýznamnější centrum turistiky a hlavně lyžování v pohoří Malá Fatra.