CK SLAN tour - logo

Hlavní historickou památkou města je, již výše zmíněný, hrad a klášter Řádu Kristova, který je vynikajícím souborem architektury 12. až 16. století a jedna z nejvýznamnějších staveb Portugalska. Kruhový kostel kláštera byl vybudován podle Omarovy mešity v Jeruzalémě, kterou křižáci mylně pokládali za Šalomounův chrám. Okno chrámu, tzv. Manuelské okno, je vrcholným dílem portugalské pozdní gotiky zvané manuelský sloh nebo manueline. Pozoruhodné jsou rovněž zdobené klášterní ambity.


Ve městě také najdeme nejlépe dochovanou středověkou synagogu v Portugalsku. Byla postavena okolo roku 1430 a je pozoruhodná valenou klenbou na čtyřech pilířích. Bohoslužby se zde naposledy konaly roku 1497. Po vypovězení Židů ze země sloužila jako vězení, seník a sklad. Dnes zde sídlí malé židovské muzeum Museum Luso-Hebraico de Abraham Zacuto. Nese jméno významného portugalského astronoma a matematika 15. století. Další místní významnou sakrální stavbou je gotický kostel Santa Maria do Olival ze 13. století, jež byl postaven jako pohřebiště templářských rytířů. V průběhu staletí byl několikrát zrestaurován, zachoval si však gotické průčelí a rozetové okno. Je zde pohřben velmistr Gualdimo Paise a další templářští mistři. Kostel svým významem daleko přesahoval Tomar - ve věku objevů byl mateřským stánkem námořníků.


Místní kostel Sao Joao Baptista je zase pozoruhodným překrásným manuelským portálem a osmibokou věží. Uvnitř je zdobená kamenná kazatelna a vynikající obrazy ze 16.století, např. Poslední večeře a Stětí Jana Křtitele od Gregória Lopese (1490 - 1550). Naproti kostelu stojí radnice ze 17. století a pomník Gualdima Paise, zakladatele kláštera. V Tomaru také najdeme jednu z nejkrásnějších renesančních staveb Portugalska, kterou je kaple Nossa Senhora da Conceiçao postavená v letech 1532 až 1540 v čistě renesančním slohu a byla zamýšlena jako hrobka krále Jana III.

Tomar
Tomar
Tomar

Poznávací zájezdy - Tomar - historické templářské město

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
Portugalsko - letecky Portugalsko - letecky - 17.09.2019 - 24.09.2019
Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i...
Portugalsko
Portugalsko
25990 Kč
Portugalsko a Španělsko - letecky Portugalsko a Španělsko - letecky - 18.09.2019 - 30.09.2019
Madrid - Porto - Coimbra - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fatima - Sintra - Lisabon...
Portugalsko
Portugalsko
29990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 11.10.2019 - 15.10.2019
Zejména střední část Portugalska je protkáno řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky Portugalsko a památky Unesco, letecky - 03.04.2020 - 06.04.2020
Zejména střední část Portugalska je protkáno řadou unikátních památek z nichž mnohé...
Portugalsko
Portugalsko
19990 Kč
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour