CK SLAN tour - logo

Ve starověku byla oblast La Rochelle součástí Galie. Římané tuto oblast obsadili a poté zde začali s výrobou soli a vína. Z této doby se zde dochovaly římské domy a nádrže na výrobu soli. Prvním předchůdcem dnešního města byla vesnice Cougnes. Samotné La Rochelle vzniklo v 10. století, kdy původní vesnici udělil Vilém III. d'Aquitaine městská a přístavní práva. Již ve 12. století se město stalo významným přístavem. Roku 1130 bylo město obehnáno hradbami a roku 1137 se stalo svobodným přístavem. To učinilo z La Rochelle největší přístav na Atlantském pobřeží a na následná tři století zajistilo městu prosperitu také díky vínům z nedalekého Cognacu. Okolo města byly mezi lety 1160 a 1170 postaveny nové hradby, které byly ke konci století rozšířeny ještě o hrad Vauclair. Za zachování loajality ke králi během anglické revolty bylo La Rochelle odměno roku 1199 osvobozením od daní a rozšířením politických a soudních pravomocí. Na jejich základě proběhla ve městě první volba starosty v celé francouzské historii.
La Rochelle

Poznávací zájezdy - La Rochelle

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour