CK SLAN tour - logo

Město bylo založeno keltským kmenem Piktonů. Po obsazení území Římany získalo název Limonum. O padesát let později bylo město dobyto ariánskými Vizigóty a stalo se tak jedním z hlavních sídel jejich králů. Roku 507 se Potiers dostalo pod nadvládu Franské říše. Eleonora Akvitánská, která ve městě často pobývala, jej nechala opevnit a roku 1199 mu udělila městská práva. Roku 1432 se zde Karel VII. Francouzský nechal prohlásit králem, kvůli tomu, že Paříž byla v té době obsazena Angličany. V témže roce byla založena místní univerzita.


Z pamětihodností zde najdeme Baptistérium svatého Jana ze 4. století, což je nejstarší kostel ve Francii, chrám Notre-Dame-la-Grande, Palác Poitiers, který je sídlem vévodů akvitánských, Kostel St-Hilaire-le-Grand z 11. století nebo například Parc de Futuroscope (zábavní park a vzdělávací centrum). A jak již bylo řečeno v úvodu, nachází se zde spoustu středověkých domů a dalších objektů ze středověku, které si jistě zaslouží vaší návštěvu.

Poitiers
Poitiers

Poznávací zájezdy - Poitiers - krásné středověké město

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 50 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour