CK SLAN tour - logo

Bergen založil král Olaf Kyrre kolem roku 1070 n. l. Na konci 13. století patřil mezi čtyři nejdůležitější pobočky Hanzy. Význam Bergenu spočíval hlavně v obchodu se sušenými treskami, které sem byly dováženy ze severněji ležících končin Norska. Roku 1348 byl Bergen zasažen morem, který sem byl patrně zavlečen anglickými loděmi. Roku 1429 odnož vitaliánů zaútočila na Bergen s několika loděmi, vydrancovala a zapálila město, které lehlo popelem. Po celé 15. a 16. století pak zůstal Bergen největším nordickým městem, do roku 1850 zůstal také největším městem Norska. Roku 1916 část centra města lehla popelem. Roku 1944 pak explodovala německá loď naplněná výbušninami, která kotvila u pevností Bergenhus. Exploze tedy zničila nejen historické budovy, ale zabila i mnoho lidí.


Nejstarší část města nalezneme na severní straně zálivu Vågen. Tam se nachází Bryggen, což jsou staré dřevěné domy z počátku 18. století, které však spíše budí dojem, jako kdyby pocházely ze středověku. Právem je tak dnes nábřeží Bryggen na seznamu na UNESCO. Jako v každém starším městě, ani zde nechybí sakrální budovy. Mezi nejvýznamnější se řadí Kostel Panny Marie, který je nejstarším kostelem v Bergenu a pochází z let kolem roku 1130. Za vidění také stojí pevnost Bergenhus, která má mnoho zajímavých staveb. Za zmínku stojí Haakonshallen, královské sídlo ze 13. století a Rosenkrantzská věž, postavená kolem středověkého opevnění v 16. století. Zajímavá je také návštěva rybího trhu, kde nakupují především místní lidé ryby přímo od rybářů.

Bergen
Bergen

Poznávací zájezdy - Bergen

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour