CK SLAN tour - logo

Pohoří Dachstein leží v Rakousku, na hranici Horního Rakouska, Štýrska a Salzburska. Masiv Dachsteinu pokrývá území přibližně 20 × 30 km. Většinu plochy tvoří zvlněná náhorní plošina s mnoha krasovými jevy. Nejvyšší vrcholy se nachází na jejím okraji, a spadají vysokými stěnami (až 1 100 metrů) do údolí. Na pohoří se také nachází několik ledovců, za všechny můžeme jmenovat ledovec Hallstattský, Velký Gosauský nebo Schladmingerský. Vrcholu Dachsteinu poprvé dobyl Peter Gappmayr v roce 1832 a to cestou přes Gossauský ledovec a západní hřeben.


V masivu Dachstein se nalézají dvě lanovky. První z nich je Dachsteinseilbahn, jež vede z Obertraunu a je využívaná také v zimě lyžaři. Druhá je Dachsteinsüdwandbahn, která překoná bez jediné zastávky 1 000 m a končí u vrcholu Hunerkogel (2 687 m. n. m.). Zde mohou turisté využít celoroční lyžování na ledovci Schladminger Gletscher. Ten je také hojně využíván, pro spoustu upravených stop, běžkaři.


Pro milovníky vysokohorské turistiky je jistě dobrou zprávou, že masivem prochází dálková alpská cesta Via Alpina. Další atrakcí pro turisty je soustava ledovcových jeskyní dosažitelných přímo z Obertraunu. A Dále je to ještě malá úzká soutěska Silberkarklamm na jihovýchodě, Alpské muzeum v chatě u Brandriedl a muzeum ledových jeskyní. V něm se nalézá k ukázce mimo jiné také 3D model pro informaci a zkoumání ledovců a jejich jeskyní.

Dachstein
Dachstein

Poznávací zájezdy - Dachstein

Seznam zájezdů

Odjezd od: Příjezd do: Zájezd:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 150.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah, případně do katalogu Vzdálené světy pro mimoevropské destiance.
Mezi více než 70 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Namibie, Indie, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Nepálu, Brazílie, na Bali či do USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku, v Německu a samozřejmě v Čechách a na Moravě, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, Olympijské hry a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour